czwartek, 28 listopada 2013

Łapki kuchenne

Wczoraj Dusia z bloga Syndrom Kury Domowej zapytała czy nie mam schematu na łapki kuchenne które kiedyś tutaj pokazałam i jej się spodobały.
To te:
Schematu nie mam bo robiłam je spoglądając na stare zużyte już łapki, ale co tam narysować taki schemat dla łapek przecież nie ma nic prostszego ha ha ha, tak tylko mi się wydawało. No i okazało się, że to zadanie mnie przerosło :)
No więc chwyciłam za szydełko i włóczkę, a teraz po kolei opowiem co robiłam :) może nie tylko Dusia skorzysta z mojego przepisu na łapki i mam nadzieję, że opis będzie zrozumiały.
(Przy okazji przetestowałam szydełko firmy Apple i mogę powiedzieć, że jest naprawdę dobre. )
Włóczka użyta do wyprodukowania łapek to Sara Natura - fajnie nadaje się do tego typu robótek bo ma mocno skręconą nitkę przez co nie jest za miękka.
Na początek zrobiłam prostokąt o wymiarach 16 cm x 7 cm (w zależności od grubości włóczki, a u mnie to było 10 rzędów, w każdym po 30 półsłupków)


Teraz trzeba prostokąt złożyć na pół i słupkami połączyć na okrągło oba przeciwległe końce


i dalej robimy spódniczkę:) efekt końcowy wygląda tak:

A teraz mój własnoręcznie narysowany schemat, jest to jeden element który powtarzamy 8 razy dookoła spódniczki, (proszę za głośno się nie śmiać:)


dół wykończyłam oczkami ścisłymi w innym kolorze. I na koniec muszelkami wykończyłam górny prostokąt i zrobiłam zawieszkę. Ufff gotowe :)

Mam nadzieję, że ten nieudolny opis da się zrozumieć :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

7 komentarzy:

 1. Mam tak samo z rysowaniem schematów:( - wolę zrobić jeszcze raz i sfotografować poszczególne etapy:) Instrukcja super i może kiedyś zrobię takie łapki, bo są śliczne:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wyglądają łapki w kształcie sukieneczek, z której strony rękę się w nie wkłada? Jeżeli od dołu spódniczki, to co z kciukiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety do tego modelu nie można włożyć ręki. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Prześliczne łapki!!! Super wykonane!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez chętnie skorzystam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Gabuniu!!! Wspaniałe łapki i podziwiam bo ja do schematów nie mam głowy i talentu, żeby je zrobić!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę koniecznie zrobić takie na drutach.

  OdpowiedzUsuń